Proces záchrany divoké zvěře

Krok 1 – organizace události – zemědělské organizace registrované u neziskové organizace si rezervují datum a čas plánované sklizně. Komora následně kontaktuje místě odpovědný myslivecký spolek, provede ve jménu zemědělské organizace ohlášení plánované sklizně a kontaktuje společnosti vybavenou odpovídající technikou (dále jen Technická spol.), aby zajistila dohledání zvěře. 

Krok 2 – provedení dohledání a odnosu zvěře mimo sklízené území – na místě sklizně se sejdou zástupci Technické spol., brigádníci na odnos zvěře a zástupce mysliveckého sdružení nejméně tři hodiny před zahájením sklizně. Pomocí techniky je pak provedeno dohledání zvěře a její odnos mimo sklízené území. 

Krok 3 – sklizeň – po dokončení dohledání na pozemek vjíždí zemědělská technika doprovázená dronem, který v předstihu kontroluje termovizí a teleobjektivem sklízený prostor.

Krok 4 – zpracování formální dokumentace o provedené činnosti – O průběhu dohledání a odnosu zvěře je zpracována formální zpráva, která je předána mysliveckému spolku a zemědělské organizaci pro potřeby pozdější kontroly. Veškerá obrazová dokumentace z dohledání zvěře je archivována po dobu 6-ti měsíců.